Who Scored İnceleme

Londra merkezinden çok fazla ülkeye hizmet veren bu site futbol istatistiklerini kullanıcılara aktarmaktadır. Oyuncu performanslarından başlayarak lig performanslarına kadar karşılaştırmalar yapan sitenin birçok ülkeye hizmet verdiğini dil seçeneklerinin fazla olmasından anlayabiliriz. En çok kullanılan dil seçenekleri ile site kullanıcılarına kolaylık sağlayan site birçok konuda da kolaylık sağlamaktır. Bunu en çok sitenin en iyi bilgiler bölmesinden anlayabiliriz. Bu bölmede merak ettiğiniz kupon alanlarının karşılaştırmalı cevapları yer alır. Bu cevaplar genellikle uzmanlar tarafından hazırlanmıştır. Kupon yapmadan önce bu bilgileri okumanız ve bu bilgilerden faydalanmanız kazanma ihtimalinizi yükseltecektir. Merak ettiğiniz maçların bilgilerini bu alandan alabileceğiniz gibi ana ekranda da günün en önemli bilgilerini alabilirsiniz. O gün gerçekleşen ya da gerçekleşecek maçlar hakkında bilgiler gösterilecektir.

Who scored’in ana ekranın görebileceğiniz bir diğer bilgi o gün içerisinde kaç maç olduğudur. Rakamın üstüne tıkladığınız zaman bütün maçlar ekranda sıralanacaktır. Sıralanan maçlar üzerinden sitenin bütün imkânlarından faydalanabilirsiniz. Eğer dünün maçlarını merak ediyorsanız onları da sıralayabilirsiniz. Eğer yarının maçlarını merak ediyorsanız yarının maçlarını da sıralayabilirsiniz. Bu maçlar içerisinde izleyebileceğiniz maçlar olabilir. Canlı yayın alanına tıklayarak izleyip izleyemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Sitenin bir diğer özelliği size sözlük hizmeti sunarak merak ettiğiniz futbol terimlerini açıklamasıdır. Sitede anlamını bilmediğiniz bir kelime varsa sitenin en altından sözlük yazısına tıklayarak merak ettiğiniz kelimenin ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz. Who scored video kanallarını da sizlerle paylaşarak aynı istatistikleri vermeye devam etmektedir. Sitenin canlı skor, en iyi bilgiler, ön izlemeler ve istatistikler bölümleri olmak üzere dört adet bölümü bulunmaktadır. Bu bölümlerde farklı farklı bilgiler detaylı olarak verilir. İstatistiklerden yararlanırken sitede genellikle görseller kullanılır.

Mesela maçın istatistiklerine bakarken oyuncuları yeşil bir saha üzerinde görürsünüz. Üzerlerine tek tek tıkladığınızda daha fazla bilgi açılır. Görselin altında ise genellikle genel bilgiler yer alır. Bu genel bilgilerden maç yapan takımlarınızın yüzdelik oranlar üzerinden başarı karşılaştırmalarını görebilirsiniz. Ayrıca sitede yaklaşan maçları da görebilirsiniz. Yaklaşan maçlara bakabilmeniz için ön izlemeler sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu sekmeye tıkladığınız zaman tarihler ve tarihlerin altında maçlar sıralanır. Maçlar hakkında detaylı bilgiye bu alanda tek tıklama ile ulaşabilirsiniz. Burada yazan oranlar, istatistikler son maçlara göre yazılacağı için kupon yapacaklara büyük avantaj sağlamaktadır. Bu alan sayesinde hangi takıma oynayacağınıza kolaylıkla karar verebilirsiniz. Sitede çoğu alanda uzman görüşleri sizi bu alanda yönlendirecektir. Bu alanları okumanızda büyük fayda var. Sitenin sağ tarafında takımların son altı maçta neler yaptığını görebilirsiniz. Bu alanın altında ise art arda en çok maç kazanan takımları da görebilirsiniz. Ayrıca en iyi beş ligi de buradan öğrenebilirsiniz.

 

Mobil Özellikleri

Who scored bilgisayar hizmeti dışında telefonlara da hizmet vermektedir. Sitenin android telefonlara özel google play’de uygulaması, ıphone kullanıcılarına özel appstore’da uygulaması bulunmaktadır. Sitenin en alt kısmından bu alana tıklayarak uygulama ismini öğrenebilirsiniz. Siteyi telefonunuza storelardan indirerek kullanabileceğiniz gibi tarayıcı üzerinden site ismi yazarak da girip kullanabilirsiniz. Her ikisinde de tasarım farklı olacaktır. Uygulama tamamen telefonları ve tabletleri düşünerek tasarlanmıştır.

Tarayıcı versiyonu ise bilgisayar ekranına biraz daha benzemektedir. İnternetiniz olduğu sürece who scored’e ister bilgisayarınızdan ister tablet bilgisayarınızdan isterseniz de akıllı mobil cihazınızdan bağlanabilirsiniz. Her şekilde siteden faydalanabilmeniz mümkündür. Who scored mobil uygulamaları ile siteye giriş yaparken varsa üyeliğinizi kullanabilirsiniz. Yok ise yine bilgisayardan alabileceğiniz gibi mobil cihazlardan da üyelik alabilirsiniz.

 

Üyelik işlemleri

Who scored’e üye olmak oldukça basittir. Sizden sadece üç bilgi istenir bu bilgiler kullanıcı adınız, mail adresiniz ve site için koyduğunuz şifredir. Siteye üye olurken size sunulan kullanım koşullarını okumuş be kabul etmiş sayılırsınız. Bu yüzden üye olmadan önce kullanım koşullarını okumanız gerekmektedir ki eğer kabul ediyorsanız üyelik işlemlerini başlatmalısınız. Kullanıcı adınız site içerisinde dolaşım yaparken görülebilir. Site kendi bünyesinde kullanıcıların yorumlar yapabileceği alanlar ayarlamıştır. Bu alanlara yorumlar yaparken bu kullanıcı adlarını kullanırsınız. Yorum alanlarından bahsedersek who scored istatistiklerin altına kullanıcılar için maçlar, ligler, takımlar hatta futbolcular hakkında yorum yapabilecekleri alanlar bırakmışlardır. Bu alanlara girip daha maç başlamadan yorum yapabildiğiniz gibi maç başladıktan sonra da yorum yapabilirsiniz. Maç değerlendirmesi yapan kullanıcılar yorumlarını siteye gönderdikten sonra bu yorumları diğer kullanıcılar okuyacaktır. Yazacağınız her şey bu yüzden önemlidir.

Bu yorumları yapabilmeniz için ayrıca siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Sitenin sadece istatistikler kısmında değil diğer kısımlarında da görüş bildirebilirsiniz. Hatta isterseniz siteye mail ya da mesaj bile gönderebilirsiniz. Sitenin mail adresine direk mail gönderebileceğiniz gibi biz ulaşın kısmından bilgilerinizi girere mesaj da atabilirsiniz. Sitenin diğer sosyal medya hesaplarını da takip ederek site hakkında bilgi almanız mümkündür. Ne hakkında bilgi almak istiyorsanız ona göre siteyle iletişime geçebilirsiniz. Site sizin mesajınızı alırken de mail adresinizi kullanacaktır. Eğer şifrenizi siteye kayıt ederseniz tarayıcınızdan siteye her girdiğinizde kullanıcı ve şifre yazmanı gerekmez. Onun yerine giriş yap tuşuna basarak direk siteye girebilirsiniz. Facebook adresiniz bulunuyor ve adresinizi aktif kullanıyorsanız bu adresiniz ile de giriş yapabilirsiniz. Facebook adresiniz ile giriş yaptığınızda site sizden ayrı bir bilgi istemez.